FAQ

faq
Zakupy

Jak działa PayPo?

Arrow down
PayPo to prosty, szybki i bezpieczny sposób zapłaty za zakupy w sklepach internetowych bez korzystania z konta bankowego czy karty kredytowej. Kupujesz teraz, a płacisz za 30 dni. Dodatkowo jesteś chroniony przed nieuczciwymi sprzedawcami naszą unikalną Gwarancją Ochrony Kupującego.

Na czym polega Gwarancja Ochrony Kupującego?

Arrow down
Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie otrzymasz od sklepu zamówionego towaru, musisz nas o tym fakcie powiadomić. Następnie my podejmiemy próbę kontaktu ze sklepem. Kolejnym krokiem jest Twój obowiązek odstąpienia od transakcji zakupu w sklepie. Po tym Twoja transakcja zostanie anulowana, a Ty nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami.

Czy płacenie za pomocą PayPo jest bezpieczne?

Arrow down
Nie ma bezpieczniejszej metody niż PayPo:
- Nie prosimy Cię o login i hasło do Twojego banku lub dane karty kredytowej.
- Wszystkie transakcje są szyfrowane i wykonywane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów.
- Do potwierdzenia zamówienia używasz kodu SMS, który trafia bezpośrednio na Twój telefon.
- Nie płacisz za towar dopóki nie sprawdzisz, że to jest dokładnie to co zamówiłaś/eś.

Jakie dane muszę podać, aby zapłacić z PayPo?

Arrow down
Pomijając dane, które uzupełniamy zwykle przy zakupach internetowych (imię, nazwisko, nr telefonu i adres email), przy płatności PayPo trzeba podać tylko PESEL. W wymaganych przypadkach prosimy klientów o weryfikację przelewem weryfikacyjnym lub skan dowodu osobistego.

Jak mogę skorzystać z PayPo?

Arrow down
Podczas zakupów, na etapie płatności. wybierasz opcję PayPo. W wielu sklepach PayPo jest widoczne po wybraniu płatności Przelewy24 wśród innych dostępnych form – warto rozejrzeć się za logo PayPo. Wybierasz PayPo i system prowadzi Cię do krótkiej weryfikacji – to niezbędne, abyśmy mogli Cię poznać i odroczyć Twoje zakupy.
Koszty

Czy korzystanie z PayPo wiąże się ze stałymi opłatami?

Arrow down
Nie ma żadnych miesięcznych opłat i abonamentów. Nie korzystasz z PayPo - nic nie płacisz. Nie ma też żadnych kar umownych.

Ile kosztuje spłata w ciągu 30 dni?

Arrow down
Jeżeli spłacisz transakcję w ciągu 30 dni, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli zdecydujesz się rozłożyć płatność na raty, koszt zależy od sklepu oraz Twojej zdolności kredytowej.

Ile kosztuje spłata w ratach?

Arrow down
Przy spłatach w ratach prowizja PayPo wynosi od 0 do 18%, co odpowiada Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO) między 0 a 126,89%. Wysokość prowizji zależy od sklepu oraz Twojej indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Co jeżeli zapomnę zapłacić w terminie?

Arrow down
Przed każdą datą spłaty przypomnimy Ci o zbliżającym się terminie i wymaganej do spłaty kwocie. Mamy nadzieję, że to pomoże w terminowej spłacie. W wyjątkowych sytuacjach poprosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Czy są jakiekolwiek inne opłaty?

Arrow down
Spłata zwykłym przelewem jest zawsze darmowa. W przypadku spłaty BLIKiem lub szybkim przelewem online, może być naliczona opłata operatora płatności. W przypadku opóźnień w spłacie, możemy naliczyć odsetki za zwłokę w wysokości 14% w skali roku.
Spłata

Jak zapłacić wymaganą kwotę?

Arrow down
Masz dwie możliwości uregulowania należności. Albo spłata całej kwoty w ciągu 30 dni, albo możesz zdecydować się na rozłożenie płatności na raty obejmujące naszą prowizję, max. 18%. Płatność możesz dokonać zwykłym przelewem bankowym, przekazem pocztowym lub za pomocą szybkich płatności online i BLIK.

Kiedy spłacić zobowiązanie do PayPo?

Arrow down
Najlepiej zalogować się do swojego konta klienta używając swojego emaila i hasła. Tam można sprawdzić termin spłaty i opcje płatności. Dodatkowo przed dniem spłaty przypomnimy Ci o tym przy pomocy SMSa oraz emaila.

Spłata w ciągu 30 dni

Arrow down
Krok 1: Zaloguj się do konta klienta na paypo.pl
Krok 2: Wybierz z listy zakupy, które chcesz opłacić i rozwiń szczegóły, klikając zielony element po prawej stronie ekranu.
Krok 3: Wybierz sposób spłaty. Zdecyduj, czy chcesz zapłacić za zakup w całości jedną płatnością czy podzielić ją na 4 raty.
Krok 4: Jeśli chcesz spłacić całość jednorazowo, wybierz jedną z metod i postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie. Do wyboru masz: przelew tradycyjny (przy którym samodzielnie logujesz się do swojego konta bankowego lub wypełniasz przekaz płatniczy przy płatności np. na poczcie), BLIK lub przelew online.

Jak przedłużyć spłatę i podzielić ją na raty?

Arrow down
Zaloguj się do panelu klienta i wybierz zakładkę "Twoje zakupy". Należy rozwinąć szczegóły zakupów i wybrać opcję "Sprawdź plan ratalny" lub w przypadku Allegro "Przedłuż o 30 dni". Przedłużając termin spłaty dla zakupów w Allegro w momencie przedłużenia należy od razu zapłacić opłatę wskazaną w szczegółach opcji. Opłatę tą można zapłacić: przelewem tradycyjnym, kartą debetową albo płatnością online.
Weryfikacja i identyfikacja

Dlaczego w niektórych przypadkach muszę dokonać dodatkowej weryfikacji?

Arrow down
Czasami mamy za mało informacji, aby umożliwić Ci skorzystanie z PayPo. W takich przypadkach prosimy o wykonanie jednorazowej weryfikacji. W lipcu 2018 roku zaczęła także obowiązywać Ustawa o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy. Zgodnie z prawem, w przypadku niektórych transakcji musimy potwierdzić tożsamość za pomocą skanu dokumentu tożsamości lub przelewem weryfikacyjnym w wysokości 1 zł.
Anulacje i zwroty towarów

Co zrobić, aby anulować zamówienie?

Arrow down
Jeśli chcesz anulować swoje zamówienie lub zwrócić towar, skontaktuj się ze sklepem, w którym realizowałeś zakupy.

Co się dzieje w przypadku zwrotu towaru?

Arrow down
Jak w przypadku innych metod masz prawo do zwrotu towaru. W takiej sytuacji zaloguj się do swojego konta klienta na paypo.pl i zaznacz czy zwracasz całość czy część zamówienia. Po potwierdzeniu przez sklep otrzymania zwrotu, anulujemy transakcję. Jeśli dokonałeś już płatności, nadpłatę przelejemy na Twój rachunek bankowy. Niektóre sklepy zwracają środki (przelew lub gotówkę) bezpośrednio do klienta, więc wtedy należy spłacić transakcję w PayPo. Pamiętaj, aby zwrotu dokonać odpowiednio wcześnie, ponieważ sklep ma 14 dni na wprowadzenie zwrotu od daty przyjęcia towaru na magazyn. Jeśli z jakiegoś powodu nie odbrałaś/eś zamówienia (ze sklepu lub od kuriera) należy poinformować sklep o rezygnacji i odstąpić od umowy - dopiero wtedy zwrot będzie uwzględniony.

Jak mogę zwrócić towar?

Arrow down
Zwrot towaru reguluje za każdym razem sklep, w którym dokonano zakupu. To nie zależy od nas. U nas możesz zgłosić zwrot, aby przyspieszyć naliczenie limitu kredytowego. Jednak zawsze musimy go potwierdzić ze sklepem.

Zwróciłam/em towar zgodnie z regulaminem sklepu, za który już zapłaciłem PayPo. W jaki sposób otrzymam zwrot środków?

Arrow down
Po potwierdzeniu uznania zwrotu przez sklep, zwrócimy Ci środki na konto, z którego zostały nam zapłacone.
Limit zakupowy

Co to jest limit zakupowy?

Arrow down
Limit zakupowy to dostępna, uzależniona od wyniku weryfikacji klienta kwota, którą klient może wykorzystać podczas najbliższych zakupów z PayPo. Limit zmienia się w zależności od wartości zakupów i spłaty. Płacąc z PayPo limit wzrasta. Jeżeli weryfikacja klienta, podczas transakcji lub logowania do konta klienta, da wynik negatywny, limit nie zostanie przyznany, a klient będzie mógł po raz kolejny skorzystać z usługi za 30 dni.

Jak zwiększyć dostępny limit zakupowy?

Arrow down
Najprostszą metodą zwiększenia limitu zakupowego jest dokonywanie regularnych płatności za zakupy za pomocą serwisu PayPo.pl i brak zadłużenia w bazach kredytowych.

Czy limit zakupowy wpływa na moją zdolność kredytową? Czy muszę go podawać starając się o kredyt w banku?

Arrow down
Nie. Limit zakupowy, nie jest Twoim zobowiązaniem. To jest orientacyjna kwota, do jakiej będziemy mogli sfinansować Twoje zakupy. Nie jest to limit jak na karcie kredytowej i informacja o limicie nie jest dostępna dla innych instytucji finansowych.

Staram się o kredyt hipoteczny. Czy korzystanie z PayPo wpływa na mój scoring w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)?

Arrow down
Nie. PayPo nie korzysta, ani nie raportuje transakcji do BIK, więc korzystanie z PayPo nie wpływa na scoring w bankach, które korzystają z BIK.
Panel PayPo

Jak założyć konto w PayPo?

Arrow down
Twoje konto zostanie założone automatycznie podczas pierwszej transakcji w sklepie internetowym współpracującym z serwisem PayPo.pl.

Co to jest konto PayPo?

Arrow down
Twoje konto w PayPo daje Ci do dyspozycji limit zakupowy, w ramach którego możesz realizować zakupy we współpracujących z PayPo sklepach. Produkty i towary zostaną wysłane Ci przez sklep. Sklep każdorazowo wyśle także potwierdzenie transakcji.
Allegro

Jak przedłużyć spłatę dla zakupów Allegro?

Arrow down
Zaloguj się na swoje konto w Allegro korzystając z linku: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/zaplac-pozniej/, kliknij w przycisk "Spłać lub przedłuż", a następnie w opcję "Przedłuż termin spłaty". Aby przesunąć spłatę należy od razu uiścić wskazaną opłatę przelewem tradycyjnym, kartą debetową lub BLIKiem. Jeśli nie chcesz korzystać z linku, to zaloguj się na swoje konto w Allegro, kliknij po prawej stronie w swój login, wybierz kategorie "Kupione", a następnie "Allegro Finanse" i "Allegro Zapłać Później". Po uzyskaniu widoku listy płatności kliknij w przycisk "Spłać lub przedłuż".
Inne pytania

Ile muszę mieć lat, żeby skorzystać z PayPo?

Arrow down
Aby skorzystać z PayPo, musisz mieć skończone 18 lat.

Czy każdy może skorzystać z PayPo?

Arrow down
Tak. Jednak przed realizacją płatności weryfikujemy każdego klienta pod kątem wiarygodności zakupu. Ważna dla nas jest historia zakupów przez Internet i poprawność podanych danych.