Popularność zakupów online stale rośnie. Kupujemy w ten sposób coraz więcej i coraz częściej, a pandemia jeszcze bardziej zachęciła ludzi do kupowania na odległość. Wraz z dynamicznym rozwojem handlu internetowego na popularności zyskują nowe opcje zapłaty, w tym płatności odroczone. Obecnie już prawie co trzeci duży sklep internetowy oferuje opcję „kup teraz, zapłać później”.

Płatności odroczone – czym są i jak działają?

Płatności odroczone to jedna z metod płatności za zakupy online. Dzięki niej możesz odroczyć termin zapłaty za zamówienie. Korzystając z opcji „kup teraz, zapłać później” możesz złożyć zamówienie, odebrać swoją przesyłkę, sprawdzić produkt a nawet już z niego korzystać, a zapłacić za niego później. W przypadku usług PayPo, lidera płatności odroczonych w Polsce, masz na to aż 30 dni, bez dodatkowych kosztów. Jak wygląda kupowanie z PayPo:

  1. Składasz zamówienie w sklepie i jako opcję płatności wybierasz PayPo.
  2. Jeśli nie masz jeszcze konta w PayPo, to podajesz swoje podstawowe dane, na podstawie których otrzymujesz decyzję o odroczeniu płatności, a następnie zatwierdzasz transakcję kodem SMS. 
  3. PayPo opłaca Twoje zamówienie, a sklep przechodzi do jego realizacji.
  4. Odbierasz towar, sprawdzasz go i podejmujesz decyzję o ewentualnym zwrocie.
  5. Płacisz PayPo za swoje zakupy w terminie do 30 dni, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto korzystać z płatności odroczonych?

1. Po prostu kupujesz teraz, a płacisz za zakupy później

Korzystając z płatności odroczonych zamówiony produkt otrzymujesz od ręki, a zapłacić za niego możesz później. Nie martwisz się, że może zabraknąć Ci środków na koncie lub wydasz za dużo, bo uregulować płatność możesz dopiero, np. po wypłacie i to bez żadnych dodatkowych kosztów czy prowizji. Tym samym zachowujesz płynność finansową. Dodatkowo korzystając z opcji „kup teraz, zapłać później” nie musisz się zapożyczać u rodziny, czy brać pożyczek, aby kupić coś droższego lub niezbędnego. Płacisz za to po prostu później. 

2. Możesz kupić więcej

Płatności odroczone umożliwiają Ci zakup wszystkiego, czego potrzebujesz. Nie musisz sobie odmawiać kolejnych zakupów i z nich rezygnować. Możesz pozwolić sobie na więcej. Nawet jeśli masz inne, pilniejsze wydatki lub brakuje Ci aktualnie środków na koncie.  Dodatkowo dzięki płatnościom odroczonym możesz korzystać z aktualnych promocji i wyprzedaży i kupować wtedy, kiedy oferty są najkorzystniejsze. Często warto korzystać z wyjątkowych okazji zakupowych, nawet jeśli nie miałeś tego w planach. Jednak to co najważniejsze, robiąc nawet duże zakupy i płacąc za nie za pośrednictwem płatności odroczonych, pozostawiasz sobie rezerwę finansową na wypadek niespodziewanych wydatków i nie musisz się martwić o jutro.

3. Kupujesz bezpiecznie

Odroczone płatności online są całkowicie bezpieczne i możesz z nich korzystać zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Każdą transakcję potwierdzasz wyłącznie kodem SMS, nie musisz więc podawać żadnych danych konta bankowego czy swoich kart. Natomiast wszystkie transakcje są szyfrowane i wykonywane za pośrednictwem zabezpieczonych serwerów. 

4. Nie musisz się przejmować nieudanymi zakupami

Płatności odroczone chronią Cię przed zamrożeniem pieniędzy w sytuacji, kiedy zakupy nie spełniają oczekiwań. W przypadku zwyczajnej płatności online i późniejszego zwrotu towarów musisz czekać, aż sklep odda Ci wpłaconą wcześniej kwotę. Z PayPo płacisz dopiero wtedy, kiedy otrzymasz zamówienie, sprawdzisz je i dokonasz ewentualnego zwrotu. Jeśli zdecydujesz się coś zwrócić, kwota Twojego rachunku dla PayPo zmniejszy się i zapłacisz tylko za te towary, które zatrzymasz.

5. Kupujesz mądrze i dbasz o swoją płynność finansową

Dzięki płatnościom odroczonym możesz lepiej zaplanować swój budżet, dostosować go do swojej sytuacji życiowej i zachować przy tym płynność finansową. Nie wydajesz ostatnich pieniędzy przed wypłatą, nie masz potrzeby brania pożyczek i płacenia wysokich odsetek. Masz swoje wydatki pod kontrolą i dbasz o stabilność finansową, nawet kiedy kupujesz dużo więcej i częściej. Robisz to po prostu świadomie i mądrze, nie nadwyrężając bezpośrednio swojego portfela.

Podsumowując

Kup teraz, zapłać później to wygodna i bezpieczna opcja płatności online pozwalająca mądrze wydawać pieniądze. Odroczone płatności ratują Cię w sytuacji, kiedy Twój portfel świeci pustkami i umożliwiają Ci płacenie za zakupy wtedy, kiedy musisz, ale w momencie, kiedy możesz sobie na to pozwolić. Wypróbuj PayPo, a przekonasz się, że zakupy nigdy nie były takie łatwe. 

Usługa dla nowych klientów. Szczegóły w Regulaminie usługi “Zapłać za 30 dni” na paypo.pl

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com