Czy podczas robienia zakupów w internecie zdarzyło Ci się widzieć na stronach sklepów buttony z informacją „kup teraz, zapłać później” lub „kup teraz, zapłać za 30 dni”? Zastanawiasz się, jak to działa, czy się opłaca i czy jest bezpieczne? Sprawdź, jak korzystać z opcji płatności odroczonych i dlaczego warto to robić.

Kup teraz, zapłać później – jak działa ta opcja?

Kup teraz, zapłać później to nic innego, jak płatności odroczone, czyli jedna z metod płatności dostępna w sklepach internetowych. Ta opcja jest często udostępniana przez duże sklepy i proponowana jako alternatywa dla przelewu, płatności kartą lub drogiej płatności za pobraniem. Działa ona na bardzo prostych zasadach – klient kupuje produkt, otrzymuje go, może go sprawdzić i nawet zacząć już z niego skorzystać, a zapłacić za niego może później.

Usługi płatności odroczonych oferuje firma PayPo, która umożliwia klientom kupienie produktów online i zapłacanie za nie za 30 dni, bez dodatowych kosztów. Jak to działa dokładnie? 

  1. Klient kompletuje swoje zamówienie w sklepie internetowym i spośród dostępnych metod płatności wybiera PayPo.
  2. Jeśli nie ma jeszcze konta w PayPo, to musi podać swoje podstawowe dane, a następnie zaakceptować transakcję wyłącznie kodem SMS.
  3. PayPo opłaca zamówienie, a klient otrzymuje zakupy.
  4. Klient ma 30 dni na opłacenie swojego zamówienia do PayPo, bez dodatkowych kosztów lub może rozłożyć płatność na raty. 

To, co ważne klient otrzymując zamówienie może je sprawdzić i zastanowić się, czy na pewno chce je zatrzymać. Jeśli zdecyduje się na zwrot towaru lub jego części, to płaci wyłącznie za te zakupy, które zatrzyma.

Kup teraz, zapłać później to całkowicie bezpieczna metoda odroczenia terminu płatności za zamówienia złożone w internecie. Odroczona płatność jest alternatywą dla przelewu bankowego lub płatności kartą i co najważniejsze nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat za odroczenie. Nie płacisz żadnej prowizji, a w razie potrzeby rozłożysz płatność na raty. Z PayPo możesz kupować w internecie, co chcesz i kiedy chcesz.

Zalety opcji „kup teraz, zapłać później”

Płatności odroczone są przede wszystkim bezpieczne. Wszystkie transakcje są szyfrowane i potwierdzane wyłącznie kodem SMS. Nie musisz zatem podawać żadnych numerów kont czy kart, ani logować się do bankowości. Płacisz za towar dopiero, jak go otrzymasz, sprawdzisz i zdecydujesz się zostawić. Płatności online przez PayPo są też bardzo wygodne. Wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby zamówić wybrane produkty. 

To, co jednak najważniejsz, to nie wydajesz pieniędzy od razu – możesz płacić za zakupy później, np. po wypłacie, a potrzebne rzeczy masz od ręki. I to wszystko bez konieczności zadłużania się u rodziny, u znajomych czy w firmach pożyczkowych. Robisz zakupy bez względu na aktualny stan konta.

PayPo sklepy

Kiedy warto skorzystać z płatności odroczonych?

Odroczone płatności online są niezastąpione w sytuacji, kiedy, np. masz gorszy okres finansowy, ale mimo to musisz zrobić zakupy. Nie musisz wtedy wybierać, co jest ważniejsze i rezygnować z części wydatków. Sprawdzają się też idealnie w sytuacji, w której nie chcesz wydawać ostatnich pieniędzy i potrzebujesz zachować płynność finansową. Wtedy za zakupy zapłacisz spokojnie po wypłacie. 

Opcja kup teraz, zapłać później sprawdza się też świetnie, kiedy kupujesz produkty, które wymagają zmierzenia czy sprawdzenia ich jakości, i nie masz pewności, czy je wszystkie docelowo zatrzymasz. Dzięki płatnościom odroczonym w przypadku zwrotu, nie zamrażasz swoich środków i nie musisz czekać na moment odzyskania pieniędzy od sprzedawcy. Możesz bez problemu ruszyć na dalsze zakupy.

Płatności odroczone dosłownie rewolucjonizują zakupy przez internet. Są nie tylko bezpiecznie i wygodne, ale przede wszystkim pozwalają kupować mądrze i właściwie gospodarować budżetem. Sprawdź sam, jak działa opcja kup teraz, zapłać później – wypróbuj PayPo i płać za zamówienia, kiedy Ci wygodnie.

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com