Kupujesz z PayPo po raz pierwszy, a może dopiero masz to w planach i zastanawiasz się, jaką kwotę będziesz mógł wydać na zakupy? To zależy od Twojego limitu zakupowego, który jest wyznaczany indywidualnie dla każdego klienta. Sprawdź, jak dokładnie on działa i jak możesz go zwiększyć. 

Limit zakupowy w PayPo – co to jest i ile wynosi?

Limit zakupowy to określona kwota pieniędzy, wyznaczana po pozytywnej weryfikacji klienta, którą możesz wydać na zakupy, płacąc za nie za pośrednictwem płatności odroczonych PayPo. Limit zakupowy przydzielony jest każdemu klientowi indywidualnie na podstawie oceny jego zdolności finansowych. Dodatkowo jest on zmienny i dynamiczny – system PayPo wyznaczana go zawsze tylko na jedną, najbliższą transakcję. 

W przypadku pierwszych zakupów z PayPo limit zakupowy, jaki możesz otrzymać mieści się w przedziale od  300 do 800 złotych. Natomiast aktualny maksymalny limit, który możesz uzyskać  z czasem, robiąc regularne zakupy z PayPo, to 5000 złotych. Pamiętaj, że jest to multi limit, czyli kwota, którą możesz wydać na wszystkie zakupy robione z PayPo. 

Jak zwiększyć limit zakupowy w PayPo? 

Tak naprawdę zwiększenie limitu jest bardzo proste – limit po prostu zwiększa się w miarę regularnych zakupów i terminowych spłat kolejnych transakcji. Oznacza to, że jeśli chcesz mieć wyższy limit, to wystarczy robić częste zakupy z PayPo i spłacać je w terminie. Dzięki temu nasz system coraz lepiej ocenia Twoje możliwości finansowe i tym samym pozwala Ci robić większe zakupy. 

To co ważne, dzięki temu robisz nie tylko większe, ale przede wszystkim bezpieczne zakupy. Nie zadłużasz się, gdyż spłacasz zaległości w terminie, a na kolejne zakupy wybierasz się dopiero, po opłaceniu poprzednich. Wielkość swojego limitu zakupowego możesz na bieżąco sprawdzać, logując się do naszego Panelu Klienta. Zobaczysz go również za każdym razem, zanim opłacisz zakupy w wybranym sklepie z PayPo.

Dlaczego mój limit jest niedostępny?

Może zdarzyć się sytuacja, że Twój limit zakupowy jest niedostępny lub wynosi 0 złotych. W takim przypadku, powinieneś spłacić jedną lub kilka z zaległych transakcji w całości. Wtedy Twój limit zostanie zaktualizowany i wyznaczony ponownie na nową, kolejną transakcję z PayPo. Pamiętaj, że wszystkie informacje o swoich transakcjach, terminy spłat, a także odnośniki do płatności, za pośrednictwem których zrealizujesz płatność do PayPo znajdziesz w Panelu Klienta, do którego link zamieściliśmy powyżej.

Limit zakupowy w PayPo a zdolność kredytowa?

Limit zakupowy to nie jest Twoje zobowiązanie, ale orientacyjna kwota, w wysokości której jesteśmy w stanie sfinansować Twoje zakupy, dlatego nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. Wpływają na nie za to Twoje zobowiązania, czyli płatności za zakupy zrealizowane z PayPo. 

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com