Kup teraz, zapłać później – pewnie nieraz, robiąc zakupy w internecie, trafiłeś na takie hasło i zastanawiałeś się, jak właściwie działa ta metoda płatności online? Opcja ta to nic innego, jak możliwość skorzystania z płatności odroczonej, pozwalająca zamówić produkt, odebrać go i sprawdzić, a zapłacić za niego później. Tak działa popularna usługa PayPo, która dostępna jest już w ponad 30 000 sklepach internetowych w Polsce. Sprawdź, jak dokładnie działają płatności odroczone PayPo.

PayPo – co to jest?

PayPo to forma płatności online za zakupy w sieci, dzięki której klient sklepu internetowego może kupić produkty i zapłacić za nie nawet za 30 dni bez dodatkowych kosztów, korzystając z usługi “Zapłać za 30 dni”. Klienci PayPo, po spłaceniu jednej transakcji w całości w ciągu 30 dni, zaczynają korzystać z usług, które umożliwiają spłatę zamówienia w ratach (“Zapłać w ratach”, “SmartPlan”) lub w ciągu 30 dni.

PayPo to bezpieczna i wygodna metoda płatności, dzięki której jeszcze przed opłaceniem zakupów, można otrzymać produkty, sprawdzić je i zdecydować, czy chcemy je zatrzymać. W przypadku dokonania zwrotu towarów, płatność za nie w systemie PayPo zostanie anulowana i klient nie będzie musiał ponosić żadnych kosztów zakupu.  To, co ważne wszystkie płatności realizowane za pośrednictwem PayPo są szyfrowane i nie wymagają podawania żadnych danych dostępowych do swoich kont, kart czy rachunków. Cała transakcja jest zatem w pełni bezpieczna.

Z usług PayPo korzysta już ponad milion klientów, a ta opcja płatności online jest dostępna w ponad 30 000 polskich sklepach. Z PayPo można robić zakupy u takich marek, jak m.in. Reserved, CCC, MediaMarkt, Sephora czy Empik. 

Jak działa PayPo?

Zakupy internetowe z PayPo są bardzo proste i szybkie. Zrobić je można w kilku prostych krokach, które przedstawiamy poniżej:

KROK 1: Robiąc zakupy online, wybierasz PayPo jako opcję płatności.

Wskazówka: W wielu sklepach płatność PayPo jest już widoczna na karcie produktu. W innych można znaleźć ją w koszyku zakupowym, w dostępnych opcjach płatności. Jeśli w żadnych z tych miejsc nie znalazłeś PayPo, to nic straconego. PayPo dostępne jest też w Przelewy24, DotPay czy PayU. Wystarczy, że zdecydujesz się na którąś z tych opcji i bezpośrednio tam wybierzesz PayPo jako metodę płatności.

KROK 2: Zostaniesz przekierowany na stronę płatności PayPo. W przypadku pierwszych zakupów będziesz musiał podać swoje dane, takie jak adres e-mail i telefon oraz numer pesel. Jeśli masz już konto w PayPo, to wystarczy, że potwierdzisz transakcję kodem SMS lub w aplikacji mobilnej. 

Ważne: Pytamy Cię o pesel przede wszystkim po to, aby zweryfikować, czy jesteś pełnoletni. Nie martw się – Twoje dane są całkowicie bezpieczne. Nie przetwarzamy ich do żadnych innych celów niż te, które zostały wskazane powyżej.

KROK 3: PayPo opłaca Twoje zakupy, a Ty otrzymujesz je ze sklepu od razu. Możesz je sprawdzić i zastanowić się, czy chcesz wszystkie zatrzymać lub może część zwrócić. W przypadku jeśli zdecydujesz na zwrot, to zapłacisz tylko za te produkty, które sobie zostawisz. 

KROK 4: Masz aż 30 dni na spłatę należności do PayPo, bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Decydując się na zakupy z PayPo, otrzymujesz limit zakupowy. Jest to dostępna wyłącznie dla Ciebie, uzależniona od wyniku weryfikacji, którą przeszedłeś podczas pierwszych zakupów z PayPo, kwota pieniędzy do wydania na zakupy online. Limit zakupowy zmienia się w zależności od wartości zakupów i czasu spłaty. Im częściej robisz zakupy z PayPo i spłacasz je w terminie, tym bardziej limit Ci wzrasta. Aktualnie maksymalny limit zakupowy dla jednego użytkownika w PayPo wynosi 5000 złotych. 

Pamiętaj, że z PayPo możesz zapłacić tylko i wyłącznie w sklepach, które oferują tę formę płatności online. Jest ich coraz więcej i pełną listę sklepów z PayPo znajdziesz na naszej stronie w zakładce Dostępne sklepy. Nie zapominaj też o tym, że płatności odroczone PayPo są dostępne w Przelewy24, DotPay czy PayU, więc aby z nich skorzystać wystarczy, że w sklepie wybierzesz jedną z powyższych opcji jako formę płatności.

Ile kosztuje korzystanie z PayPo?

Wybierając opcję Kup teraz, zapłać później z PayPo, masz aż 30 dni na opłacenie swoich zakupów. W tym czasie nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z odroczeniem płatności. Oznacza to, że płacisz do PayPo dokładnie tyle, ile kosztowały Twoje zakupy w danym sklepie. 

Kiedy i dlaczego warto korzystać z PayPo?

Robiąc zakupy z PayPo, możesz sobie pozwolić na więcej, bo dostajesz dodatkowy czas na opłacenie swojego zamówienia. Robisz pewne zakupy, bo płacisz za zamówienie dopiero, kiedy otrzymasz i sprawdzisz przesyłkę. Dostajesz paczkę, sprawdzasz ją, a na zapłatę masz aż 30 dni. 

To, co ważne, możesz ocenić zakupione produkty, przymierzyć je i na spokojnie zastanowić się, które z nich zostawisz, a które zwrócisz. W przypadku zwrotu towaru, po prostu za niego nie płacisz, dzięki temu nie mrozisz swoich środków finansowych bo nie musisz czekać na zwrot pieniędzy za zamówienie. Możesz od razu ruszyć na kolejne zakupy. 

Robiąc zakupy z PayPo, możesz kupić więcej lub zdecydować się na droższe produkty. Nie musisz zastanawiać się, które wydatki są najpilniejsze, ale kupujesz to, co potrzebujesz lub po prostu chcesz, a zapłacić za to możesz później, np. po wypłacie. 

Zakupy z PayPo świetnie sprawdzają się, kiedy masz wiele wydatków jednocześnie i musisz, np. zaopatrzyć dzieci w nowe ciuchy na nadchodzący sezon lub przygotować im wyprawkę szkolną. Podobnie jest w przypadku wyjazdów na wakacje, odświeżeniu garderoby czy specjalnych okazji, jak święta i zakup prezentów. 

Podsumowując

Robienie zakupów online z PayPo jest proste, bezpieczne i wygodne. Dlatego jeśli jeszcze nie miałeś okazji wypróbować opcji “Kup teraz, zapłać później”, to zrób to przy kolejnych zakupach i skorzystaj z PayPo. Przekonasz się sam, jak możesz robić większe zakupy, nie nadwyrężając swoje portfela i korzystając z atrakcyjnych okazji.

* Usługa dla nowych klientów. Szczegóły w Regulaminie usługi “Zapłać za 30 dni” na paypo.pl

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com