Dron to urządzenie, które znacznie zwiększa możliwości w kontekście filmowania wydarzeń sportowych, krajobrazów, zwierząt czy imprez okolicznościowych. W związku z tym stanowi on obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia kamerzystów, fotografów i operatorów. Jaki dron do filmowania wybrać, aby spełnił Twoje oczekiwania? Jakie urządzenia są warte uwagi i u kogo się sprawdzą?

Dron do robienia zdjęć i kręcenia filmów – jaki powinien być?

Dron do robienia zdjęć i kręcenia filmów powinien mieć:

 • optymalny zasięg – dzięki temu będziesz nim mógł pracować zgodnie ze swoimi potrzebami (większy zasięg np. przy kręceniu krajobrazów, a mniejszy np. dla tych, którzy nagrywają wesela i inne imprezy okolicznościowe);
 • długi czas pracy – kilka minut to za mało dla tych, którzy używają urządzenia na profesjonalnym poziomie. Im dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, tym lepiej;
 • wysoka jakość aparatu i możliwość kręcenia filmów w dużej rozdzielczości – parametry bezpośrednio wpływają na jakość materiałów, które będziesz mógł tworzyć z pomocą drona;
 • prędkość lotu – w przypadku np. nagrywania biegów czy innych wydarzeń sportowych będzie ważna dla optymalnej jakości materiału;
 • wygodny sposób obsługi – może to być np. smartfon albo, dla maksymalnej wygody, dopracowany i czuły panel sterowania;
 • wytrzymałą obudowę – ze względu na pracę w powietrzu i możliwość ewentualnego upadku urządzenia najlepiej wybierać opcje, które przetrwają zderzenia czy upadki;
 • dodatkowe funkcje – cenna będzie np. możliwość tworzenia materiałów foto i wideo w nocy.

Dron do zdjęć i filmów to rozbudowane i złożone urządzenie. Wybierając je, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby oraz oczekiwania. Wówczas kupiona opcja będzie wygodna w użytkowaniu i pozwoli realizować założone cele.

Sprzedajesz swoje produkty? Poznaj 9 kroków do założenia sklepu internetowego i ułatw swoim klientom skorzystanie z Twojej oferty.

Dron do nagrywania filmów i robienia zdjęć – ranking 

Szukasz drona idealnego do filmowania i robienia zdjęć? Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym znajdziesz 10 opcji wartych uwagi. Każda z nich wyróżnia się ciekawymi parametrami, zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz niezawodnością. Sprawdź, jakie urządzenia są warte uwagi w 2023 oraz 2024 roku i wybierz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

1. Dron Autel EVO Lite+ Premium Gray

Dron Autel EVO Lite+ Premium Gray to dron do nagrywania filmów idealny dla wymagających. Urządzenie ma:

 • kamerę 10 Mpix,
 • zasięg 24 000 m,
 • czas pracy do 40 minut,
 • możliwość nagrywania w wielu różnych trybach, w tym 4K I FullHD,
 • sterowanie za pomocą kontrolera,
 • tempo wznoszenia 8m/s i tempo spadania 4 m/s,
 • tryb stabilizacji kamery za pomocą 3-osiowego gimbala.

Urządzenie pracuje w trzech trybach: sport, śledzenie i timelapse. Ma także system wykrywania przeszkód, który pozwala latać więcej, szybciej i bezpieczniej.

Koszt drona to około 6000 zł. 

Dron do filmowania Autel EVO Lite+ Premium Gray
Źródło: https://www.x-kom.pl/p/746489-dron-autel-evo-lite-premium-gray.html

Dron do nagrywania filmów Autel EVO Lite+ Premium Gray

2. Jaki dron do filmowania? DJI Mini 2 Fly More Combo

Jaki najlepszy dron do filmowania o optymalnych rozmiarach warto wybrać? Ciekawy model to DJI Mini 2 Fly More Combo. Dron powietrzny osiąga maksymalną prędkość lotu 16 m/s. Jego czas pracy wynosi około 30 minut. Daje użytkownikowi możliwość nagrywania w 4K. Ma także 12 efektywnych pikseli oraz 3-osiową stabilizację. Dron do robienia zdjęć i nagrywania kosztuje około 3000 zł, więc to opcja wyjątkowo budżetowa.

Dron do filmowania DJI Mini 2 Fly More Combo
Źródło: https://www.decathlon.pl/p/mp/dji/dji-mini-2-fly-more-combo/_/R-p-98bbb646-47d2-47b8-bebe-0f28c086a103

Dron do filmowania DJI Mini 2 Fly More Combo

3. Najlepszy dron do filmowania – DJI Mavic 3 Cine Premium Combo

Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo to urządzenie dla profesjonalistów. Najlepszy dron do filmowania ma aparat 20 Mpix, czujniki GPS i wizyjne, system AirSense, baterię o pojemności 5000 mAh i 2 kamery Tele. Urządzenie ma tryb wielokierunkowego wykrywania przeszkód i może pracować nawet przez 43 minuty. Osiąga maksymalną prędkość 21 m/s i ma zasięg 28 km. Pozwala tworzyć obrazy nasycone detalami – zarówno z bliska, jak i z daleka. Ma jednak jedną wadę: kosztuje prawie 24 000 zł. W związku z tym jest to opcja zdecydowanie dla zawodowców, którym poniesiony wydatek może się zwrócić.

Dron DJI Mavic 3 Pro Cine Premium Combo
Źródło: https://www.euro.com.pl/drony/dji-dron-mavic-3-pro-cine-premium-combo-dji.bhtml

Najlepszy dron do filmowania – DJI Mavic 3 Cine Premium Combo

4. Dron do robienia zdjęć i nie tylko – DJI FPV COMBO 

Jaki dron do filmowania wybrać, aby miał profesjonalny charakter, ale jednocześnie nie był aż tak drogi? Dron DJI FPV COMBO to idealna propozycja. Urządzenie ma następujące cechy: 

 • tryb pracy wynoszący maksymalnie 20 minut,
 • możliwość nagrywania w trybie 4K,
 • 1-osiowy stabilizator,
 • wbudowany czujnik wykrywania przeszkód i podczerwień,
 • dostęp do stabilnego przekazu wideo z odległości nawet 6 km,
 • sterowanie za pomocą kontrolera.

Dron do zdjęć i filmów jest urządzeniem, które daje duże możliwości w kontekście profesjonalnej pracy. Można wybrać tryb działania, np. sportowy, a tym samym skorzystać z automatycznych ustawień gwarantujących osiągnięcie zamierzonych rezultatów.

Dron DJI FPV Combo
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/drony-i-akcesoria/drony/dron-dji-fpv-combo-eu

Dron do robienia zdjęć i nie tylko – DJI FPV COMBO

5. DJI Mini 3 Pro RC

Kolejny dron do nagrywania filmów i zdjęć to DJI Mini 3 Pro RC. Urządzenie może pracować do 34 minut. Ma 3-osiowy stabilizator obrazu i pozwala nagrywać w trybie 4K. Ma także wbudowany moduł GPS i niską wagę jak na tak liczne możliwości – waży mniej niż 300 gramów, a pozwala robić zdjęcia o rozdzielczości 48 Mpix. Kosztuje niespełna 4000 zł. 

Dron DJI Mini 3 Pro RC
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/drony-i-akcesoria/drony/dron-dji-mini-3-pro-rc

Dron DJI Mini 3 Pro RC

6. Dron do zdjęć i filmów – DJI Air 2S

Dron DJI Air 2S to najlepszy dron do filmowania dla tych, którzy cenią wysoką jakość – pozwala nagrywać w rozdzielczości 5.4K. Ma 4-osiowy stabilizator obrazu, a do tego wbudowany czujnik zabezpieczenia przed upadkiem i moduł GPS. Pozwala na maksymalny czas pracy do 31 minut. Urządzenie ma profesjonalny charakter, a jego cena wynosi niespełna 4000 zł.

Dron DJI Air 2S (Mavic Air 2S)
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/drony-i-akcesoria/drony/dron-dji-air-2s

Dron do zdjęć i filmów – DJI Air 2S

7. Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS

Jaki dron do filmowania opłaca się kupić? Overmax X-Bee Drone 9.5 GPS to kolejna opcja dla wymagających, która ma właściwie tylko jedną wadę – cenę. Kosztuje około 18 000 zł, ale ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 5K, 3-osiowy stabilizator obrazu, czujnik wykrywania przeszkód i podczerwień. Można nim pracować przez ponad 40 minut. Zasięg urządzenia wynosi około 28 km. Ma też niezawodny zoom i interfejs przyjazny użytkownikom.

8. Dron do nagrywania filmów w dobrej cenie – Autel EVO Lite+ Premium

Autel EVO Lite+ Premium to dron do robienia zdjęć i nagrywania, który ma raczej charakter rekreacyjny niż profesjonalny. Można nim latać nawet przez 40 minut, a w tym czasie korzystać z nagrywania w różnych trybach, w tym FullHD czy 5.4K. Urządzenie ma 3-osiowy stabilizator obrazu i wbudowany czujnik GPS, a kosztuje około 4000 zł.

Dron AUTEL ROBOTICS Evo Lite+ Premium Pomarańczowy
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/drony-i-akcesoria/drony/dron-autel-robotics-evo-lite-premium-pomaranczowy

Dron do nagrywania filmów w dobrej cenie – Autel EVO Lite+ Premium

9. Xiaomi Fimi X8 Mini Pro Standard

Xiaomi Fimi X8 Mini Pro Standard to idealny dron do zdjęć i filmów dla tych, którzy nie lubią przepłacać. Urządzenie jest lekkie i małe, ponieważ można je złożyć do rozmiaru dłoni. Taka budowa zdecydowanie ułatwia pracę z nim. Może latać nawet przez 30 minut. Jest odporny na wiatr. Porusza się z prędkością 16 m/s i ma zasięg 10 km. Pozwala nagrywać w jakości 4K, a do tego kosztuje jedynie około 2000 zł.

Dron Xiaomi Fimi X8 Mini Pro Standard
Źródło: https://www.euro.com.pl/drony/xiaomi-fimi-x8-mini-pro-standard.bhtml

Dron Xiaomi Fimi X8 Mini Pro Standard

10. DJI FPV COMBO

DJI FPV COMBO to idealny dron do nagrywania filmów i do robienia zdjęć. Ma aparat 12 Mpix i pozwala nagrywać w różnych trybach, w tym FullHD czy 4K. Zasięg urządzenia to około 6 km, a maksymalny czas pracy to około 20 minut. Urządzenie daje użytkownikowi ciekawe możliwości w kontekście odczuć, ponieważ zapewnia płynny podgląd w czasie lotu i może być sterowane za pomocą czujnika ruchu. Kosztuje około 5500 zł.

DJI FPV Combo - 634060 - zdjęcie
Źródło: https://www.x-kom.pl/p/634060-dron-dji-fpv-combo.html

Dron DJI FPV COMBO

Jaki najlepszy dron do filmowania wybrać? Jeśli któraś z opcji Cię zainteresowała, zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jej specyfikacji. Dopasuj konkretny model do swoich potrzeb i dokonaj zakupu.

W trakcie płatności możesz skorzystać z PayPo – kupujesz dzisiaj, płacisz za 30 dni. Dzięki temu nie zamrozisz swoich środków, będziesz miał możliwość zwrotu produktów, jeśli nie spełnią Twoich oczekiwań, a do tego będziesz mógł dokonać transakcji w dogodniejszym dla siebie momencie.

Jeżeli planujesz zakup drona, polecamy opcję płatności z PayPo – Kup teraz, zapłać za 30 dni. Umożliwi Ci to ocenienie produktu w komfortowych warunkach domowych, dopasowanie go do Twojego stroju, a następnie dokonanie płatności. Wiele sklepów z zegarkami oferuje możliwość płatności z PayPo. Zapoznaj się z kategorią RTV i AGD i sprawdź listę dostępnych sklepów.

Źródło zdjęcia głównego: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/czerwony-i-bialy-latajacy-dron-388846/