Podczas zakupów przez internet możesz zaoszczędzić nie tylko z okazji sezonowych wyprzedaży, ale też w wielu innych okresach w roku. Sklepy internetowe przyciągają nowych klientów poprzez udział w różnego rodzaju akcjach, w tym Black Friday, Cyber Monday czy Dniu Darmowej Dostawy. Pojawiają się też kody rabatowe i promocje z okazji Dnia Kobiet, walentynek, rozpoczęcia wakacji oraz innych wydarzeń. Jak szukać informacji na ten temat i korzystać z okazji zakupowych?

Portale z kodami rabatowymi

Promocji warto szukać przede wszystkim na stronach udostępniających kody rabatowe. Do najpopularniejszych tego typu serwisów zaliczamy: Alerabat, Picodi, czy MaszRabat.

Na powyższych stronach znajdziesz różne promocje w wielu sklepach i zrobisz dużo tańsze zakupy. Wystarczy tylko wybrać konkretny sklep lub kategorię, na przykład kategorię Moda i obuwie, a później sprawdzić dostępne kody rabatowe i wykorzystać wybrany. Użycie kodu rabatowego jest bardzo proste – należy go skopiować i wkleić w odpowiedniej rubryce formularza zamówienia na stronie sklepu, w którym robisz zakupy. Użycie kodu automatycznie zmniejszy cenę o wartość rabatu i obniży ostateczną kwotę Twojego rachunku.

Grupy na Facebooku z promocjami

Kodów rabatowych można też szukać na specjalnych grupach na Facebooku. Użytkownicy Facebooka dzielą się informacjami o aktualnych promocjach i prezentują przy tym swoje wyjątkowe perełki kupione z dużymi obniżkami. Wystarczy dołączyć do jednej z takich grup i śledzić na bieżąco nowe wpisy, a na pewno uda Ci się trafić na wyjątkowe okazje. 

Wśród polecanych grup warto wymienić: Nowy dzień – Nowe promo, Grupa Kody rabatowe, promocje, wyprzedaże; Aktualne promocje w sieciówkach; czy Łowcy promocji okazje internetowe.

Oferty na Black Friday i Cyber Monday

Promocje z okazji Black Friday, czyli tzw. czarnego piątku przypadającego pod koniec listopada, organizuje już praktycznie każdy sklep. Z tej okazji pojawiają się rabaty nawet do -70% na wybrane produkty. W tym roku Black Friday wypada 26 listopada, ale wiele sklepów przedłuża promocje i organizuje Black Friday Weekend trwający od piątku do niedzieli lub nawet Black Friday Week – cały tydzień wyprzedaży.

W pierwszy poniedziałek tuż po Black Friday przypada Cyber Monday, czyli czas gorących promocji w sklepach internetowych. Kiedyś promocje Black Friday dotyczyły tylko sklepów stacjonarnych, a Cyber Monday internetowych, ale dzisiaj to zróżnicowanie się już zatarło. Sklepy online często łączą wyprzedaże z okazji Black Friday i Cyber Monday w jedną dłuższą promocję, więc idea osobnego dnia Cyber Monday nie jest już tak popularna. 

Dzień Darmowej Dostawy

Kolejną ciekawą okazją umożliwiającą oszczędności na zakupach jest Dzień Darmowej Dostawy. Z okazji tego dnia możesz zrobić zakupy z darmową dostawą we wszystkich sklepach online, które biorą udział w akcji. Zwykle w popularny DDD angażuje się aż kilka tysięcy sprzedawców internetowych. To już 12 edycja tego wydarzenia, które zawsze przypada na początek grudnia, czyli w momencie, kiedy kupujemy ostatnie prezenty świąteczne. W tym roku DDD wypada 14 grudnia. Warto zatem wykorzystać ten moment i nie płacić ekstra za dostawę. Co ciekawe, DDD to w stu procentach polska inicjatywa i wydarzenie, które odbywa się cyklicznie od lat tylko w Polsce.

Listę sklepów biorących udział w akcji możesz znaleźć na stronie dedykowanej Dniu Darmowej Dostawy. Z łatwością znajdziesz tam odpowiedni sklep dla siebie. Możesz skorzystać z wyszukiwarki lub znaleźć sklepy poprzez wybór konkretnych kategorii produktów, na których Ci zależy.  

Warto szukać od razu sklepów, które mają dostępną opcję płatności odroczonych PayPo, bo dzięki temu będzie mógł zapłacić za zakupy już po świętach, w nowym roku. 

Noworoczne wyprzedaże

Kolejnym terminem, w którym warto szukać promocji i rabatów, są poświąteczne wyprzedaże, które zaczynają się już po sylwestrze. W pierwszych dniach stycznia sklepy wyprzedają w niższych cenach towar, którego nie udało się sprzedać przed świętami. Bardzo często sklepy zaopatrują się w okresie przedświątecznym w dużo większe partie towaru, żeby sprostać ewentualnemu zapotrzebowaniu, a całe te nadwyżki są po świętach przeceniane nawet do kilkudziesięciu procent. Jeśli nie uda Ci się kupić czegoś przed świętami, warto zajrzeć do sklepu po Nowym Roku.

Jak nie przegapić promocji?

Jeśli nie możesz zrobić zakupów od razu, ustaw sobie w telefonie przypomnienie o kończącej się promocji. Pamiętaj też, że niekiedy oferty promocyjne są dostępne tylko do wyczerpania zapasów, więc nie ma sensu odkładać zakupów na ostatnią chwilę. Zapisz się też do newsletterów od ulubionych sklepów, aby być na bieżąco z aktualnymi promocjami. Dobrym pomysłem będzie też zainstalowanie sobie na telefonie aplikacji z kodami rabatowymi, zniżkami i wyprzedażami – na rynku znajduje się kilka ciekawych rozwiązań, z których na pewno wybierzesz jakieś dobre dla siebie.

Oszczędzać możesz przez cały rok. Kody rabatowe są dostępne nie tylko z okazji Black Friday czy innych akcji, jak Dzień Darmowej Dostawy, ale też w trakcie sezonowych wyprzedaży i wymiany asortymentu. Podczas zakupów online pamiętaj o możliwości płacenia przez PayPo. Dzięki płatnościom odroczonym możesz kupować zachowując płynność finansową i dbając o swój budżet. 

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com