Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego ma ogromne znaczenia. Biżuteria stanowi symbol miłości i przywiązania. Powinna również odzwierciedlać gust wybranki – w końcu ta będzie nosiła ją na palcu na co dzień i od święta. Na co zwrócić uwagę, robiąc zakupy? Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Jakie rodzaje pierścionków wziąć pod uwagę? Jakiego jubilera wybrać, aby biżuteria cechowała się najwyższą jakością? 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy: wybór idealnego pierścionka 

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to duże wyzwanie. Zdecydowałeś już, że chcesz poprosić wybrankę o rękę? Masz już wizję wymarzonego dnia, ale nadal nie wiesz, jaka biżuteria będzie idealna? Poniżej przedstawimy Ci rodzaje pierścionków zaręczynowych oraz najpopularniejsze kamienie, które wykorzystuje się do ich produkcji. Dzięki temu wybór będzie łatwiejszy, a Ty poznasz symbolikę biżuterii zaręczynowej. 

Rodzaje pierścionków zaręczynowych 

Poszczególne rodzaje pierścionków zaręczynowych różnią się od siebie m.in. ze względu na styl, w którym są wykonane, kamienie użyte do ich produkcji czy rodzaj metalu, z których powstają. Najpopularniejsze rodzaje pierścionków to: 

  • soliter – to klasyczny, najchętniej wybierany rodzaj pierścionka. Ma prostą, klasyczną formę: jeden kamień jest osadzony na obrączce; 
  • halo – pierścionki typu halo są szczególnie modne w ostatnich latach. Głównym kamień jest otoczony innymi, drobniejszymi, które go wyraźnie eksponują; 
  • pierścionek składający się z trzech kamieni – w tym wypadku kamień główny jest otoczony dwoma mniejszymi. Trzy ozdoby symbolizują przeszłość, teraźniejszą i przyszłość; 
  • vintage – pierścionki typu vintage są często bogato zdobione, co dodaje im charakteru, a jednocześnie przywodzi na myśl ponadczasowość niektórych rozwiązań. 

Pierścionki zaręczynowe z reguły są złote. Coraz częściej obok żółtego złota narzeczeni wybierają również to białe oraz różowe. Są dostępne również modele z platyny czy srebra. Jakie kamienie w pierścionkach są najmodniejsze? Jaka jest ich symbolika? 

Pierścionki zaręczynowe z diamentami 

Diament symbolizuje trwałość i nienaruszalność związków. Jest najtrwalszym kamieniem, dlatego kojarzy się z nieprzemijalnością uczucia. Nie bez powodu mówi się, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety – doskonale wyglądają, mają klasyczny i ponadczasowy wygląd, a do tego będą świetnie wyglądały niezależnie od tego, jaki styl ubierania się czy biżuterii preferuje narzeczona na co dzień. 

Pierścionek zaręczynowy złoty z diamentem - Valentine
Źródło: https://yes.pl/valentine-pierscionek-z-diamentem-29247

Pierścionek zaręczynowy złoty z diamentem – Valentine

Pierścionki zaręczynowe z szafirami 

Pierścionek zaręczynowy z szafirem  to doskonały wybór dla narzeczonej, która ceni klasykę. Możesz wybrać biały szafir, ale również ten w intensywnym, niebieskim kolorze, który wygląda nietuzinkowo. Przez wyznawców buddyzmu szafir jest uznawany za symbol małżeńskiego szczęścia. Pierścionek, w którym stanowi on centralną część, jest więc doskonałym sposobem na zaproszenie ukochanej do wspólnego spędzenia życia.

Pierścionek zaręczynowy złoty z szafirem
Źródło: https://wkruk.pl/bizuteria/pierscionki/pierscionek-zloty-z-szafirem

Pierścionek zaręczynowy złoty z szafirem

Pierścionki zaręczynowe z rubinami 

Rubin pozytywnie wpływa na osobiste relacje, obfitość w związku w sferze intymnej oraz przyciąga pozytywne zdarzenia. Jeśli wybierzesz go, jako kamień centralny do pierścionka zaręczynowego, pokażesz, że zależy Ci na podkreśleniu wyjątkowości wybranki. Rubin jest oryginalną opcją sprawdzającą się dla narzeczonych, które są energiczne, kochają życie i kierują się namiętnością. Wówczas natura kamienia odzwierciedla ich osobowość, dzięki czemu biżuteria zyskuje jeszcze bardziej spersonalizowany charakter. 

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z diamentami i rubinem
Źródło: https://www.apart.pl/bizuteria/pierscionek-z-zoltego-zlota-z-diamentami-i-rubinem-proba-585/55508

 

Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z diamentami i rubinem

Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy – sklepy stacjonarne czy online? 

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze niedawno decyzje dotyczące wyboru biżuterii podejmowało się jedynie w sklepach stacjonarnych. Obecnie coraz częściej spotyka się jednak opcję dokonania zakupów online. Które z rozwiązań jest lepsze? Każde ma swoje wady i zalety. Warto zapoznać się z każdą z nich, aby podjąć najlepszą decyzję zakupową. 

Zalety zakupu pierścionka zaręczynowego w sklepie stacjonarnym 

Kupując pierścionek zaręczynowy w sklepie stacjonarnym, przede wszystkim możesz zobaczyć na żywo, jak wyglądają poszczególne opcje. Zdjęcia niekiedy nie odzwierciedlają tego, jak kamień czy dana próba złota mienią się w świetle. Co więcej, możesz zabrać np. pierścionek ukochanej i porównać jego rozmiar z tymi, dostępnymi w sklepie, aby wybrać optymalną opcję. Jubiler pomoże Ci w zakupach, opowie o interesujących Cię modelach, a Ty będziesz mógł zadać mu dowolne pytania, aby rozwiać wątpliwości dotyczące zakupów. 

Zalety zakupu pierścionka zaręczynowego online 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy, jeśli nie chcesz lub nie możesz odwiedzić jubilera stacjonarnie? W sklepie internetowym. Pierścionki zaręczynowe sprzedawane online są obecnie doskonale opisane na stronach jubilerów. Z ich charakterystyki dowiesz się, jakich materiałów użyto do produkcji, co symbolizują poszczególne opcje. Zdjęcia, a nawet filmiki sprawią z kolei, że będziesz wiedział, jak wygląda wybrana opcja na żywo. 

Zyskasz dostęp do znacznie większej liczby modeli niż podczas zakupów stacjonarnych. Będziesz miał też dokładnie tyle czasu na zastanowienie się, co wybrać, ile potrzebujesz. Nie będziesz musiał martwić się opinią sprzedawcy, czuć się pospieszanym czy zakłopotanym obecnością innych klientów. Zakupy zrobisz, gdzie chcesz, kiedy chcesz, a do tego będziesz mógł wybrać dogodną dla siebie formę finansowania zakupu. 

Jak wybrać zaufanego jubilera? 

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy? Przede wszystkim postaw na zaufanego jubilera: oferujące certyfikaty i gwarancję jakości, cieszącego się dobrą reputacją oraz opiniami tych, którzy w przeszłości zdecydowali się na jego usługi. 

Certyfikaty i gwarancje jakości 

Kupując biżuterię, zwróć uwagę na to, czy interesujący Cię jubiler dołącza do zakupu certyfikaty oraz gwarancję jakości. Stanowią one potwierdzenie wartości pierścionka, a także poświadczają, że jubiler bierze odpowiedzialność z jakość i pochodzenie zarówno kamieni szlachetnych, jak i metali użytych do produkcji biżuterii. Obecnie tego rodzaju dokumentacja stanowi standard, dlatego warto zadbać o to, aby ją otrzymać wraz z zakupem. 

Opinie klientów i reputacja jubilera 

W kontekście tego, gdzie kupić pierścionek zaręczynowy, bardzo ważne są opinie klientów na temat interesującego Cię jubilera. Podczas zakupów i na początku użytkowania pierścionka wszystko z reguły prezentuje się estetycznie: kamienie błyszczą, złoto zachowują pierwotną formę. Niekiedy okazuje się jednak po czasie, że obrączka jest za cienka, a kamień nie ma właściwości, które początkowo deklarowano. Aby tego uniknąć, sprawdź, co mówią o wybranym jubilerze ci, którzy wcześniej zdecydowali się sięgnąć po jego produkty. 

Jeśli reputacja danej osoby jest nienaganna, a negatywne opinie się nie zdarzają lub są sporadyczne, możesz zdecydować się na zakup. Warto zorientować się również, jak wygląda polityka zwrotów w danym miejscu, czy sklep oferuje gwarancję np. na diamenty, a także jakie dodatkowe usługi zapewnia. U niektórych jubilerów zyskuje się np. możliwość korzystania z odświeżania biżuterii czy darmowy grawer. 

Czy warto kupować pierścionek zaręczynowy przez Internet? 

Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy? Zdecydowanie przez Internet. Zakupy w sieci dają Ci pełną swobodę. Bez wychodzenia z domu możesz sprawdzić oferty wszystkich interesujących Cię sklepów. Dzięki temu zbadasz rynek, poznasz orientacyjne ceny, a także zwiększysz szansę na to, że znajdziesz wymarzony pierścionek dla swojej ukochanej. 

Same zakupy nie będą również stresujące. Zamówisz biżuterię na dogodny adres, np. do paczkomatu. Będziesz mieć pewność, że przyszła narzeczona nie odkryje niespodzianki, którą będziesz dla niej przygotowywał. Podczas internetowych zakupów możesz również liczyć na rabaty oraz dostęp do różnych form finansowania zakupów, a są to opcje, z których często nie można skorzystać w salonach jubilerskich. 

Bezpieczeństwo zakupów online 

Zakupy w sieci są w pełni bezpieczne, jednak aby mieć pewność, że otrzymasz wysokiej jakości biżuterię w rozsądnej cenie, wybieraj jedynie sprawdzonych jubilerów: z dobrymi opiniami, renomą oraz zapewniających certyfikaty, potwierdzające jakość biżuterii. Wówczas nie będziesz musiał obawiać się o jakość kamieni czy złota użytego do stworzenia wymarzonego pierścionka zaręczynowego. Same zakupy będą nie tylko bezpieczne, ale i komfortowe. 

Szeroki wybór i dostępność pierścionków zaręczynowych online 

Jeśli odwiedzisz salon lub nawet kilka salonów, będziesz miał ograniczone możliwości co do wyboru pierścionka zaręczynowego. W sieci możesz sprawdzić oferty jubilerów z całej Polski: nie masz żadnych ograniczeń w kontekście tego, które salony odwiedzisz. Co więcej, zakupy przez Internet pozwolą Ci również znaleźć pierścionek o interesującym rozmiarze, co nie zawsze jest standardem w salonie. Z reguły na odbiór biżuterii trzeba dodatkowo czekać, ponieważ dostępne są jedynie modele pokazowe lub te w standardowych rozmiarach. 

Co warto wiedzieć przed zakupem pierścionka zaręczynowego? 

Przed zakupem pierścionka zaręczynowego dowiedz się, jaki rozmiar ma Twoja ukochana. Nie wiesz, jak zrobić to dyskretnie, a nie chcesz psuć jej niespodzianki? Porozmawiaj z jej mamą lub przyjaciółką. Im zdecydowanie łatwiej będzie zdobyć tę informację w niepostrzeżony sposób. Możesz kupić lub zamówić darmową miarkę i porównać z nią pierścionek ukochanej. 

Chcesz sam dowiedzieć się, jak dobrać rozmiar biżuterii? Sprawdź szczegółowe informacje na ten temat w kompleksowym poradniku dotyczącym doboru rozmiaru pierścionka i zrób to sam. 

Dowiedz się również, jaki gust ma przyszła narzeczona: czy podobają jej się klasyczne pierścionki, czy ceni minimalizm, jakie są jej ulubione kamienie i który kolor złota najbardziej jej się podoba. Jeśli zdobędziesz te informacje, znajdź zaufanego jubilera, przeanalizuj jego ofertę, sprawdź, czy oferuje dodatkowe rabaty i dokonaj zakupów. 

Zakup pierścionka zaręczynowego to wyjątkowa chwila dla przyszłego narzeczonego i narzeczonej. Biżuteria wyraża miłość i przywiązanie. Jej podarowanie to doskonała okazja do tego, by pokazać ukochanej osobie, że ją znasz, cenisz oraz rozumiesz jej gust. Aby mieć pewność, że pierścionek spełni oczekiwania Twoje i partnerki odnośnie do jakości, wybierz produkty od jubilera, który gwarantuje certyfikaty potwierdzające jakość kamieni oraz złota.

Chcesz zakupić przedstawiony produkt? Pamiętaj, że możesz to zrobić z PayPo – Kup teraz, zapłać za 30 dni. Sprawdź naszą kategorię biżuteria damska i znajdź coś dla siebie!”

Źródło zdjęcia głównego: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/zdjecie-pierscionka-zareczynowego-3156648/

 

Usługa jest dostępna dla nowych klientów PayPo. Szczegóły w Regulaminie usługi “Zapłać za 30 dni” dostępnym na www.paypo.pl Klienci PayPo po spłaceniu jednej transakcji w całości, zaczynają korzystać z usług, które umożliwiają spłatę zamówienia w ciągu 30 dni lub w ratach. Sprawdź