W listopadzie powoli rozkręca się zakupowe szaleństwo. W tym miesiącu zwykle zaczynamy się już powoli przygotowywać do świąt i myślimy o prezentach. Listopad to też najkorzystniejszy okres na większe zakupy – możemy wtedy skorzystać przede wszystkim z promocji takich jak Black Friday i Cyber Monday.

Black Friday – co to jest?

Black Friday to stosunkowo nowe pojęcie określające dzień wielkich wyprzedaży w sklepach. Przypada on co roku pod koniec listopada, a w 2023 wypadnie 24 listopada. To święto zakupów wywodzi się z USA. W Stanach Zjednoczonych koniec listopada to czas wielkich przecen w sklepach stacjonarnych i internetowych. Tego dnia sklepy oferują ogromne zniżki nawet do kilkudziesięciu procent. Czarny Piątek w USA jest obchodzony dzień po Święcie Dziękczynienia, przypadającym zawsze w czwarty czwartek listopada. Rozpoczyna on w USA sezon wielkich przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu sklepy w Stanach Zjednoczonych są otwarte dłużej, a niektóre nawet całą dobę. Ta amerykańska tradycja rozprzestrzeniła się po całym świecie i dotarła również do Polski, gdzie od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Warto przy tym wspomnieć, że pierwszy poniedziałek po Black Friday określa się mianem Cyber Monday – tego dnia promocjami kuszą głównie sklepy internetowe. Jednak teraz, ze względu na rozwój internetu, granica między tymi dniami zatarła się i czas wielkich wyprzedaży jest zwykle określany wspólną nazwą Black Friday Weekend lub Black Friday Week.

Jak szukać promocji z okazji Black Friday?

Czarny Piątek to wyjątkowa okazja, ale żeby ją dobrze wykorzystać, trzeba umieć szukać promocji. Ofertami z tej okazji warto się zainteresować już na kilka dni przed czarnym piątkiem. Informacje o nich pojawiają się bezpośrednio na stronach sklepów, ale często też w newsletterach. Jeśli polujesz na konkretną rzecz, to zapisz się do newslettera wybranego sklepu, a istnieje duża szansa, że otrzymasz powiadomienie o promocji od razu po tym, kiedy oferta stanie się dostępna i na pewno zdążysz zrobić zakupy. 

W internecie są też dostępne specjalne strony dedykowane promocji Black Friday, zrzeszające oferty wielu sklepów z tej okazji. 

W poszukiwaniu promocji pomogą też strony z kodami rabatowymi takie jak Picodi, czy AleRabat. Warto też zajrzeć na dedykowane grupy na Facebooku dotyczące promocji – członkowie tych grup dzielą się ciekawymi informacjami o aktualnych rabatach, wyprzedażach i przecenach, również tych z okazji Black Friday. Promocje też są dostępne na naszej stronie https://paypo.pl/p/dostepnesklepy/. Warto korzystać z płatności PayPo w okresie największych przecen. W przypadku, gdy zakupy okażą się nietrafione, możemy zwrócić je bez mrożenia własnej gotówki. 

Dlaczego warto skorzystać z promocji na Czarny Piątek?

Czarny Piątek to często okazja dla sklepu, aby wyczyścić magazyny, stąd też w wielu z nich można natknąć się na bardzo wysokie rabaty na część asortymentu, zwłaszcza elektronicznego. Bardzo często promocje z tej okazji sięgają aż -70% obniżkom. Dlatego, jeśli zależy Ci na czymś konkretnym, to czasami warto poczekać z zakupami przez kilka tygodni, by móc skorzystać z Black Friday 2021 i zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent ceny wybranych produktów. Pamiętaj, jednak aby nie decydować się na pierwszy lepszy produkt, ale sprawdzić jego ceny w innych miejscu i porównać oferty w konkurencyjnych sklepach. Czasami z okazji Black Friday w sklepach dostępne są nie tylko zniżki, ale też dodatkowe benefity, jak np. darmowa dostawa, promocja 2+1, pakowanie zakupów na prezent, czy raty 0%.

Kupowanie na promocjach daje ogromną satysfakcję, ale mimo wszystko zawsze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i rozsądnym podejściu do wydawania pieniędzy. Pamiętaj, że w czasie szaleństwa Black Friday możesz skorzystać z PayPo, zamówić zakupy, a zapłacić za nie za 30 dni bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu wpierw możesz na spokojnie sprawdzić zakupy, zastanowić się, czy je zatrzymasz, a zapłacić wtedy, kiedy Ci wygodnie.

Usługa dla nowych klientów. Szczegóły w Regulaminie usługi “Zapłać za 30 dni” na paypo.pl

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com