Gry ruchowe to świetna forma spędzania czasu nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jaka konsola do gier ruchowych będzie najlepsza, aby zagwarantować zabawę dla całej rodziny? Sprawdź ranking i poznaj rekomendacje.

Ruch to zdrowie, a kto powiedział, że grając w gry na konsoli, trzeba siedzieć bez ruchu na kanapie? Zobacz, jak możesz bawić się razem z dzieckiem, wymyślając nowe ruchy w popularnych rozgrywkach. Zaproś znajomych i ułóżcie nowe choreografie!

Co to jest konsola do gier ruchowych?

Konsole do gier ruchowych to nic innego jak urządzenia wykorzystujące ruch użytkownika i przenoszące go na ekran. Do tego potrzebne są jednak czujniki ruchu. Może nim być kontroler, pad czy własny smartfon. Konsole do gier ruchowych łączą ze sobą wirtualną rzeczywistość z kontrolą własnych ruchów.

Jaka konsola do gier ruchowych spełni oczekiwania mieszkańców Twojego domu? A może zagrasz wspólnie ze znajomymi?

Rodzaje konsol do gier ruchowych

Prototypem dla tego typu gier była konsola Wii od Nintendo. Świat oszalał na jej punkcie i zaczął więcej się ruszać. Obecnie urządzenia te tworzą takie marki jak Sony, Microsoft i Nintendo. Konsole do gier ruchowych wprowadziły rewolucję do świata gier. Do tej pory te kojarzone były z brakiem ruchu oraz statyczną pozycją niebezpieczną dla ciała i jego rozwoju. Tymczasem dzięki konsolom ruchowym możesz uczyć się tańca, masz możliwość zrobienia codziennego treningu i przede wszystkim dajesz sobie szansę na świetną zabawę w towarzystwie.

Najlepsze konsole do gier ruchowych w 2024 roku

W 2024 roku użytkownicy stawiają przede wszystkim na PlayStation 5 i Nintendo. Nie brakuje tu jednak również stałego gracza, jakim jest Xbox One i jego sensor Kinect. Sprawdź, czym różnią się między sobą poszczególne urządzenia. Poszczególne parametry zadecydują ostatecznie o tym, które z nich stanie w Twoim salonie.

PlayStation 5 + PS Move i PS VR

Konsola w połączeniu z akcesoriami wykorzystuje diody LED oraz kamerę. Ta śledzi położenie różdżki, a cała technologia sprawia, że ruchy są odzwierciedlane w bardzo dynamiczny sposób. W trakcie gry mogą pojawić się jedynie drobne opóźnienia, które nie wpływają na przyjemność czerpaną z zabawy.

Konsola SONY PlayStation 5 + Gogle VR SONY PlayStation VR2
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/konsole-ps5/konsola-sony-playstation-5-gogle-vr-sony-playstation-vr2-horizon-call-of-the-mountain-klucz-aktywacyjny

Konsola SONY PlayStation 5 + Gogle VR SONY PlayStation VR2

Xbox One + sensor Kinect

Dwie kamery, promiennik podczerwieni i cztery mikrofony – użytkownicy Xbox One nie potrzebują kontrolerów do tego, aby móc przenosić swoje ruchy na ekran telewizora – wystarczy ruch ciała gracza. To niezwykłe udogodnienie – gra niemal przestaje być grą, a staje się czystą zabawą. 

Microsoft Kinect XBOX One 2.0 - 256694 - zdjęcie
Źródło: https://www.x-kom.pl/p/256694-microsoft-kinect-xbox-one-20.html

Microsoft Kinect XBOX One 2.0

Nintendo Switch

Chociaż Nintendo to z założenia przenośna, niewielka konsola, to również daje użytkownikom możliwość zabawy w gry ruchowe. Nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów, ponieważ kontrolery Joy-Con są wyposażone w akcelerometr i żyroskop. To wystarczy, aby rozpocząć grę ruchową.

Konsola NINTENDO Switch Oled Biała
Źródło: https://mediamarkt.pl/pl/product/_konsola-nintendo-switch-oled-model-bialy-1455503.html 

Konsola NINTENDO Switch Oled Biała

Porównanie konsol do gier ruchowych

Każda z konsoli charakteryzuje się nieco innym designem, różną ceną i grami, które można na niej uruchomić. Porównanie ma znaczenie dla tych użytkowników, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z żadną z nich. Warto podkreślić, że na rynku regularnie pojawiają się nowe modele tych samych marek. Regularnie sprawdzaj więc, na czym tym razem polegają różnice produktowe.

Jak wybrać konsolę do gier ruchowych?

Którą konsolę ruchową wybrać spośród tych dostępnych na rynku? W pierwszej kolejności zastanów się, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup. PlayStation i Xbox to konsole z wyższej półki cenowej niż przenośna konsola od Nintendo. To może stanowić ograniczenie, szczególnie jeśli chcesz również kupić dodatkowe akcesoria, które są niezbędne do gier ruchowych. 

Sprawdź również, jakie gry są dostępne na poszczególne urządzenia. Ulubionej gry tanecznej brakuje w ofercie Xbox? W takim razie masz już odpowiedź. 

Gdzie kupić konsole do gier ruchowych? Sklepy i oferty

Konsole do gier ruchowych są dostępne w popularnych sklepach z elektroniką. Korzystając z ich internetowych wersji, możesz liczyć na szybki zakup konsoli w dobrej ofercie cenowej. Cały zestaw zostanie dostarczony do Twojego domu, a Ty możesz skorzystać z opcji odroczenia płatności. Sprawdź listę dostępnych sklepów i rób zakupy z PayPo

Często zadawane pytania o konsolach do gier ruchowych

Nie masz pewności, którą konsolę do gier ruchowych wybrać? Sprawdź, z jakimi wątpliwościami musieli mierzyć się inni użytkownicy. Poznaj rekomendację i wybierz swój typ.

Czy konsola do gier ruchowych jest dobra dla zdrowia?

Warto pamiętać o tym, że każda rozgrywka, która powoduje nadmierne patrzenie w ekran telewizora czy komputera, może być szkodliwa, szczególnie dla wzroku. Jednak sporadyczna zabawa za pośrednictwem konsol ruchowych daje niezłą frajdę i zmusza użytkowników do ruchu, a to sprawia, że być może wprowadzi do ich życia nieco więcej sportu niż do tej pory.

Czy konsola do gier ruchowych jest odpowiednia dla dzieci?

Poszczególne gry na konsole ruchowe są przeznaczone również dla dzieci. Taniec, tenis, siatkówka – możliwości jest wiele. Dobierz grę do wieku dziecka i pozwól mu pobawić się przed konsolą.

Jakie gry ruchowe są dostępne na różnych konsolach?

  • Seria Just Dance (Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3, Wii, Switch),
  • Seria Zumba Fitness (Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, WiU),
  • Wii Fit Plus (Wii),
  • Get fit with Mel B (PlayStation 3, Xbox 360, Wii),
  • UFC Personal Trainer (PlayStation 3, Xbox 360, Wii),
  • EA Sports Active 2 (PlayStation 3, Xbox 360, Wii),
  • Kinect Sports (Xbox 360).

Jeżeli planujesz zakup konsoli do gier ruchowych, polecamy opcję płatności z PayPo – kup teraz, zapłać za 30 dni. Umożliwi Ci to ocenienie produktu w komfortowych warunkach domowych, dopasowanie go dokonanie płatności dopiero wtedy, kiedy będziesz już w pełni zadowolony z zakupu. Wiele sklepów z konsolami do gier ruchowych oferuje możliwość płatności z PayPo. Zapoznaj się z kategorią konsole do gier i sprawdź listę dostępnych sklepów.

Źródło zdjęcia głównego: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/granie-technologia-na-stojaco-mlody-4144147/

Szczegóły usługi “Zapłać za 30 dni” dostępne w Regulaminie na paypo.pl. Klienci PayPo po spłaceniu jednej transakcji w całości, zaczynają korzystać z usług, które umożliwiają spłatę zamówienia w ciągu 30 dni lub w ratach. Więcej na paypo.pl