Kupujesz w sklepach stacjonarnych CCC? Już teraz płacąc PayPo, możesz wziąć zakupy z CCC do domu, a zapłacić za nie za 30 dni, bez dodatkowych kosztów lub jeszcze później, w czterech ratach 0%. Sprawdź, jak dokładnie działa opcja płatności PayPo w sklepach stacjonarnych CCC i jak możesz z niej łatwo skorzystać. 

Grupa CCC wraz z PayPo wprowadziły szybkie płatności odroczone w sklepach stacjonarnych CCC. Usługa dostępna jest w aplikacji mobilnej CCC. Poniżej przeczytasz, jak możesz z niej skorzystać. 

Płatności odroczone PayPo w sklepach stacjonarnych CCC

Przede wszystkim, aby zapłacić z PayPo w sklepie stacjonarnym CCC musisz posiadać aplikację mobilną CCC. Jeśli jej nie masz, to możesz ją łatwo ściągnąć i zainstalować za darmo z Google Play, App Store czy AppGallery, w zależności od tego, jaki telefon posiadasz. Drugą bardzo istotną kwestią jest to, że opcja płatności PayPo jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników aplikacji. Aby zatem z niej skorzystać musisz posiadać konto w CCC.

Jeśli już masz aplikację CCC, to wystarczy kilka prostych kroków, aby sfinalizować swój zakup z PayPo w sklepie stacjonarnym. Jak to wygląda w praktyce?

  1. Po zalogowaniu w aplikacji CCC wybierasz opcję “Zapłać z PayPo w sklepie stacjonarnym” i potwierdzasz regulamin usługi.
  2. Jeśli nie masz jeszcze konta w PayPo, to przechodzisz przez proces rejestracji i podajesz swoje podstawowe dane, na podstawie których otrzymujesz decyzję o odroczeniu płatności i wyznaczony zostaje Twój limit zakupowy. Robisz to tylko raz, a w przypadku jeśli posiadasz już konto w PayPo, to ten krok jest automatycznie pomijany.
  3. Następnie w aplikacji generowany jest unikalny kod kreskowy, który należy pokazać sprzedawcy przy kasie.
  4. Kasjer skanuje Twój kod, a Ty następnie potwierdzasz transakcję w aplikacji mobilnej CCC.
  5. PayPo opłaca Twoje zakupy, odbierasz paragon i bierzesz zakupy ze sobą do domu, a zapłacić za nie możesz później.

Ważne: Pamiętaj, że aby zrealizować płatność z PayPo w sklepie stacjonarnym CCC, Twój adres e-mail i numer telefonu podany w PayPo musi być taki sam, jak te w aplikacji CCC.

W jaki sposób potem zapłacisz za swoje zakupy do PayPo?

Jeśli zrobiłeś zakupy w sklepie stacjonarnym CCC i zapłaciłeś za nie z PayPo, to masz potem dwie możliwości spłaty rachunku. Pierwszą jest jednorazowa płatność, gdzie w ciągu 30 dni możesz zapłacić całą kwotę za zakupy, bez żadnych dodatkowych kosztów. Drugą możliwością jest skorzystanie z usługi PayPo – Podziel na 4 i rozłożenie płatności na 4 równe raty bez oprocentowania i bez żadnych kosztów dodatkowych. W praktyce oznacza to, że masz 30 dni na podjęcie decyzji, czy spłacić całość czy rozłożyć płatność na 4 raty. Jeśli nie zdecydujesz się zapłacić całej kwoty za jednym razem w ciągu 30 dni, to Twoja płatność zostanie automatycznie podzielona na 4 raty.  

Pamiętaj, że wszystkie informacje o swoich transakcjach z PayPo znajdziesz w panelu klienta. Płatności do PayPo możesz dokonać za pośrednictwem przelewu bankowego, BLIKa lub szybkich przelewów internetowych (Przelewy24). To, co ważne, nie ponosisz żadnych kosztów związanych z odroczeniem płatności w sklepach CCC. Oznacza to, że spłacasz do PayPo identyczną kwotę, jaka widnieje na Twoim rachunku. Bez względu na to, na który sposób spłaty się zdecydujesz – całość w ciągu 30 dni lub 4 raty 0%. 

O czym jeszcze warto pamiętać płacąc z PayPo w sklepach CCC?

Robiąc zakupy z PayPo powinieneś pamiętać o kilku kwestiach. Pierwszą jest to, że jeśli zdecydujesz się zwrócić zakupiony towar do sklepu, to Twoja płatność do PayPo zostanie anulowana. W przypadku, jeśli zwrócisz tylko część produktów, to zapłacisz tylko za te, które sobie pozostawisz. W takiej sytuacji, po zwrocie zakupów do CCC, kwota Twojej spłaty do PayPo zostanie automatycznie zmniejszona i dostaniesz o tym powiadomienie e-mail.

Kolejną ważną kwestią jest to, że limit zakupowy od PayPo jest wyznaczany dla każdego klienta indywidualnie i jest zmienny. Możesz go wykorzystać nie tylko na zakupy w CCC, ale też we wszystkich innych sklepach, w których dostępne są płatności PayPo. Pamiętaj, że limit wyliczany jest zawsze tylko na jedną, najbliższą transakcję i zwiększa się w miarę terminowych spłat kolejnych transakcji. Dlatego, jeśli zdarzy się sytuacja, że Twój limit w PayPo będzie niższy niż kwota na rachunku w sklepie stacjonarnym CCC, to nie rezygnuj całkowicie z transakcji. Podziel zakupy na dwie części i jedną z nich opłać z PayPo. Później w przypadku terminowej spłaty należności do PayPo Twój limit najprawdopodobniej wzrośnie. Minimalny limit, jaki możesz uzyskać jako nowy klient na pierwsze zakupy w CCC to 300 złotych. Natomiast maksymalny limit zakupowy w PayPo to aktualnie 3000 złotych. 

Podsumowując

Jak widać płatności odroczone PayPo dostępne w sklepach stacjonarnych CCC działają analogicznie jak usługa online i są bardzo proste oraz intuicyjne w użyciu i przede wszystkim bezpieczne. Aby z nich skorzystasz potrzebujesz wyłącznie telefonu z aplikacją mobilną CCC. Jeśli posiadasz już konto w PayPo, to cały proces płatności w sklepie stacjonarnym zajmie Ci kilka sekund. Będziesz mógł wziąć zakupy do domu, a zapłacić za nie później. 

Usługa dostępna w wybranych sklepach. Szczegóły w Regulaminie usługi SmartPlan dostępnym na www.paypo.pl

Źródło zdjęcia głównego: https://corporate.ccc.eu/