Bieganie to wymagająca forma aktywności fizycznej, która pozwala zadbać o zdrowie, prawidłową masę ciała oraz dobre samopoczucie. Aby uprawianie sportu pozytywnie wpływało na aspekt fizyczny oraz psychiczny, powinieneś zatroszczyć się o swój komfort w trakcie joggingu. Jak to zrobić? Wyposażając się w zegarek do biegania. Jakie model wybrać? Poznaj ranking, który zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej zakupów. 

Dlaczego warto biegać z zegarkiem? 

Zegarki GPS do biegania sprawiają, że doświadczenie treningowe staje się przyjemniejsze. Poszczególne modele zwiększą również Twoje możliwości na trasie. Zegarki umożliwiają m.in.: 

 • bieżące monitorowanie postępów – chcesz wiedzieć, w jakim czasie przebiegłeś ostatni kilometr? Motywuje Cię stałe zwiększanie dystansów? A może lubisz biegać w trybie interwałów? Zegarek pozwoli Ci monitorować czas, odległości czy tryb treningu w zależności od tego, na jaki model się zdecydujesz; 
 • śledzenie trasy – wybierając zegarek z odpowiednio czułym modułem GPS, już nigdy nie zgubisz się na trasie. Co więcej, będziesz mógł dokładnie śledzić przebieg treningu i planować nowe wyzwania, uwzględniając możliwości, jakie daje Ci lokalizacja; 
 • stałe motywowanie się do kolejnych treningów – poszczególne rodzaje zegarków do biegania, które są oparte na nowoczesnej technologii, determinują do kolejnych treningów, pokonywania rekordów czy samej aktywności fizycznej; 
 • analizę tętna – zależy Ci na bieganiu o określonej intensywności? Dzięki zegarkowi zrobisz trening cardio, ale i interwały. Monitorowanie tętna pozwoli Ci pracować na optymalnych parametrach; 
 • kontrolowanie regeneracji – nowoczesne zegarki dla biegaczy umożliwiają monitorowanie snu i jakości regeneracji po treningu, co pozwoli Ci zadbać o najwyższą jakość wypoczynku, który ma znaczenie w kontekście osiąganych wyników. 

Zegarek, w odróżnieniu od np. smartfona, jest wygodny w użytkowaniu podczas krótko- i długodystansowych biegów. Nie musisz trzymać go w dłoni, nie powoduje dyskomfortu, nie ogranicza ruchów. Co więcej, ryzyko jego zgubienia jest minimalne. Dzięki temu nie musisz się obawiać w trakcie treningu o to, czy nie stracisz cennego gadżetu. 

Rodzaje zegarków do biegania 

Jaki zegarek do biegania wybrać? Abyś mógł zdecydować, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza, warto poznać różne rodzaje zegarków do biegania. Poszczególne modele różnią się od siebie ze względu na funkcje, które zapewniają. W związku z tym powinieneś dobrać konkretną opcję do swoich wymagań treningowych, planów związanych z dalszym rozwojem czy oczekiwań odnośnie do funkcjonalności. Najpopularniejsze obecnie modele na rynku to zegarki z GPS oraz z pulsometrem i nadajnikiem mierzącym tętno. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat poszczególnych modeli. 

Jakie zegarek do biegania? Zegarki GPS do biegania 

Zegarki GPS do biegania stanowią formę komputera treningowego, który rejestruje przebieg trasy. Umożliwiają m.in. wyznaczanie, monitorowanie oraz śledzenie przebiegu treningu, dlatego stanowią spore ułatwienie dla biegaczy – szczególnie jeśli lubisz eksplorować nowy teren. Dzięki zegarkowi się nie zgubisz. Będziesz wiedział, jak dokończyć zaplanowaną trasę lub będziesz mógł wrócić to miejsca, w którym się ona rozpoczęła. 

Nowoczesne zegarki są wyposażone w moduły, które umożliwiają: 

 • przekazywanie biegaczowi informacji o lokalizacji; 
 • dostarczanie informacji dotyczących pogody oraz otoczenia; 
 • analizowanie liczby przebytych kilometrów, zrobionych kroków, umiejscowienia wzniesień na trasie i tym podobnych czynników; 
 • stałe monitorowanie parametrów dotyczących ciała – pulsu, tętna, regeneracji i wielu innych. 

Zegarki GPS do biegania mierzą prędkość, odległość i tempo. Doskonale sprawdzają się podczas treningów biegowych, ale także uprawiania takich sportów, jak np. jazda na rowerze i rolkach czy nawet golf.  Nowoczesne modele są wyposażone w na tyle zaawansowane technologie, że pozwalają dokonywać precyzyjnych pomiarów – z dokładnością do nawet 1 metra. 

Zegarki z pomiarem tętna do biegania

Zegarki z pulsometrem do biegania umożliwiają monitorowanie tętna – przepływu krwi z serca do naczyń krwionośnych. Analizowanie tętna treningowego pozwala monitorować intensywność wysiłku i dopasować ją do swoich możliwości, a także kontrolować poziom zmęczenia oraz strefę treningu. Dzięki temu możesz dostosować tempo biegu, jego intensywność oraz czas trwania do swoich założeń – utraty masy ciała, poprawy wydajności czy zwiększenia tempa. 

Zegarki z pulsometrem są wyposażone w nadajniki, które dokonują pomiaru tętna. Mogą one się znajdować w samym zegarku lub w specjalnej opasce, którą zakłada się na klatkę piersiową bądź ramię – jest ona sparowana z zegarkiem i przekazuje do niego informacje odnośnie do intensywności treningu. 

Jaki zegarek z pulsometrem do biegania wybrać? Ten składający się z dwóch elementów czy jednoczęściowy? Zdecydowanie wygodniejsza i częściej stosowana w nowoczesnych urządzeniach jest druga opcja. Jeśli zadbasz o to, aby odpowiednio założyć urządzenie, żeby przylegało, ale nie było przytwierdzone zbyt mocno do ręki, zyskasz dostęp do precyzyjnych informacji na temat swojego tętna. 

Jaki zegarek z pulsometrem do biegania? Zegarki z pomiarem pulsu dla biegaczy 

Zegarki z pomiarem pulsu umożliwiają badanie liczby uderzeń serca na minutę, czyli częstotliwości bicia serca. Urządzenia analizuje, w jaki sposób wysiłek wpływa na pracę serca, a także przekazują te dane biegaczowi. Dzięki temu możesz dostosować parametry treningu do swojej kondycji oraz założeń treningowych. Zegarki z pomiarem pulsu również są dostępne w wersji urządzenia składającego się z dwóch modemów (opaski na ramię/klatkę piersiową i zegarka lub samego zegarka). Jaki zegarek do biegania wybrać dla siebie? Ten, którego noszenie będzie dla Ciebie najwygodniejsze. 

Który zegarek wybrać? Jaki zegarek do biegania z pulsometrem powinien Cię zainteresować? Przede wszystkim warto szukać opcji, które łączą w sobie wszystkie z powyższych rozwiązań. Nowoczesne technologie pozwalają bowiem na to, aby moduł GPS sprawnie funkcjonował obok nadajnika odpowiadającego za pomiar tętna. Dzięki temu możesz mieć w swoim zegarku wszystkie ważne funkcje i cieszyć się nimi w trakcie każdego treningu. 

Ranking zegarków do biegania 

Zastanawiasz się, jaki zegarek do biegania najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji? Szukasz modelu, który będzie precyzyjny w pomiarach, wielofunkcyjny i jednocześnie estetyczny? Poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje o uniwersalnym charakterze, a także te, które najlepiej sprawdzą się w przypadku początkujących lub zaawansowanych biegaczy. 

Najlepszy zegarek do biegania – Apple Watch 8

Apple Watch 8 to zegarek idealny dla tych, którzy cenią połączenie funkcjonalności i estetyki. Jeśli masz inne urządzenia z ekosystemu Apple, nic innego nie będzie porównywalnie dobrym wyborem. Urządzenie działa płynnie. Ma bardzo czuły moduł GPS, pozwala mierzyć m.in. jakość snu (fazę REM, bazową, głęboką), temperaturę ciała, pomiar natlenienia krwi, a nawet EKG. Bada strefy tętna, analizuje tempo i moc. Pozwala również m.in. dzwonić, wysyłać wiadomości SMS czy słuchać muzyki. Słowem, Apple Watch 8 ma wszystko, czego można oczekiwać od zegarka do biegania i na co dzień. 

APPLE Watch 8 GPS 45mm koperta z aluminium
Żródło: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche/smartwatch-apple-watch-series-8-gps-45mm-midnight-alum-midnight-sport

APPLE Watch 8 GPS 45mm koperta z aluminium

Najlepszy zegarek do biegania dla początkujących – Polar Vantage M2

Jaki zegarek z pulsometrem do biegania wybrać, jeśli jest się początkującym? Warto postawić na Polar Vantage M2. Urządzenie kosztuje poniżej 1000 zł i gwarantuje zaskakujące wyniki odnośnie do wytrzymałości – na jednym ładowaniu może pracować nawet ponad 100 godzin. Do tego zapewnia optyczny pomiar tętna, ma wbudowany GPS (bada dystans, tempo, podwyższenia). Pozwala również sterować muzyką czy powiadomieniami z telefonu. Wybierając go, zyskujesz dostęp do aż 150 profili sportowych. Zaczynasz biegać i nie wiesz, jak długo będzie Ci się podobała ta forma treningów? Polar Vantage M2 sprawdzi się idealnie również m.in. do kolarstwa czy pływania. 

Zegarek Polar Vantage M2 czarno - szary
Żródło: https://www.x-kom.pl/p/645569-zegarek-sportowy-polar-vantage-m2-czarno-szary.html

Zegarek Polar Vantage M2 czarno – szary

Najlepszy zegarek do biegania dla zaawansowanych – Suunto 5 Peak 

Suunto 5 Peak to urządzenie wszechstronne, wytrzymałe i dopasowane do potrzeb zaawansowanych biegaczy. Ma wbudowany czuły moduł GPS, ponad 80 trybów sportowych i wytrzymałą baterię. Liczy spalone kalorie, kroki, a także monitoruje zdrowie – m.in. poziom stresu czy puls. Urządzenie daje dostęp do podglądu trasy biegu, więc zapewni Ci doskonałą orientację w terenie. Świetnie wygląda i ma także czytelny ekran. 

Zegarek sportowy SUUNTO 5 Peak Szary
Źródło: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche/smartwatch-suunto-5-peak-dark-heather

Zegarek sportowy SUUNTO 5 Peak Szary

Jak wybrać zegarek do biegania? 

Jaki zegarek z pulsometrem do biegania jest dobrym wyborem? Jak znaleźć opcję idealną dla siebie? Przeanalizuj poszczególne rodzaje zegarków do biegania, uwzględniając przy tym najważniejsze czynniki dotyczące ich pracy. Dzięki temu decyzja dotycząca zakupów będzie znacznie prostsza. 

Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zegarka do biegania 

Wybierając zegarek do biegania, zwróć uwagę na: 

 • czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu; 
 • wygląd danego modelu – im bardziej będzie pasowało do Twojego stylu, tym chętniej będziesz je nosił; 
 • funkcje zegarka – najlepiej sięgaj po modele z pulsometrem, badające tętno i z modułem GPS;
 • wytrzymałość – podczas biegu w trudnym terenie zegarek jest narażony na uszkodzenia mechaniczne, dlatego powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Przed zakupem lub tuż po nim przymierz zegarek. Dzięki temu zyskasz pewność, że będzie wygodny w trakcie treningu, a jego noszenie nie będzie powodowało dyskomfortu. 

Opinie użytkowników o zegarkach do biegania 

Jeśli będziesz analizował rodzaje zegarków do biegania, zwróć również uwagę na opinie na ich temat. Inni biegacze często dzielą się przemyśleniami na temat słabych i mocnych stron poszczególnych gadżetów. Ich opinia będzie wartościowa podczas zakupów, ponieważ wiedzą, jak konkretne urządzenie zachowuje się podczas codziennych treningów. 

Gdzie kupić zegarek do biegania? 

Jeśli zdecydujesz się już na konkretny model, najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych. Z reguły oferują one korzystne ceny i liczne rabaty, dlatego zakupy w nich bardziej się opłacają. Co więcej, będziesz mógł kupić zegarek z dowolnego miejsca, o dowolnej porze i zdecydować się na wygodną dla Ciebie formę finansowania zakupu.

Jeżeli planujesz zakup zegarka online, polecamy opcję płatności z PayPo – Kup teraz, zapłać za 30 dni. Umożliwi Ci to ocenienie produktu w komfortowych warunkach domowych, dopasowanie go do Twojego stroju, a następnie dokonanie płatności. Wiele sklepów z zegarkami oferuje możliwość płatności z PayPo. Zapoznaj się z kategorią zegarki damskie lub zegarki męskie i sprawdź listę dostępnych sklepów.

Żródło zdjęcia głównego: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/grupa-ludzi-robiacych-maraton-1571939/

 

Usługa jest dostępna dla nowych klientów PayPo. Szczegóły w Regulaminie usługi “Zapłać za 30 dni” dostępnym na www.paypo.pl. Klienci PayPo po spłaceniu jednej transakcji w całości, zaczynają korzystać z usług, które umożliwiają spłatę zamówienia w ciągu 30 dni lub w ratach. Sprawdź